Znany i doświadczony fotograf

 

Kupiłem ostatnio sprzęt fotograficzny z wyższej półki z tego względu, że zawsze interesowałem się robieniem zdjęć moich znajomych, ale teraz stwierdziłem, że czas w końcu zrobić coś ze swoim talentem oraz zdecydować się na wykonywanie zdjęć komercyjnych. Póki co stwierdziłem, że najlepszym polem do treningu będzie właśnie wykonywanie ślubnych fotografii oraz tych z wesela.

Zdjęcia ze ślubu

fotograf ślubny - CzęstochowaTo z kolei nauczy mnie radzić sobie z tłumem i wykonywać dokładnie takie zdjęcia, jakie chcą moi klienci. Na samym początku zabawy z wykonywaniem zdjęć postanowiłem przede wszystkim zapoznać się z licznymi portalami ogłoszeniowymi, na których znalazłam mnóstwo fotografów, którzy wyceniali swoje usługi w odpowiedni sposób. Szczerze mówiąc podpatrzyłem trochę oraz wyciągnąłem wyceny, gdyż nie wiedziałem dokładnie, jak się za to zabrać. Teraz jednak wiem dokładnie, ile powinna kosztować u mnie sesja zdjęciowa tak, żeby mi się to opłacało, ale też żeby klient był zadowolony. Jako już fotograf ślubny – Częstochowa zapisałam się też na specjalne kursy z obróbki zdjęć, gdyż jak czytałem każdy fotograf później po sesji zdjęciowej odpowiedzialny jest za dostarczenie jeszcze ładniejszych zdjęć, które będą wykadrowane oraz przerobione delikatnie, aby każdy z klientów i para młoda cieszyła się z tego święta raz jeszcze na zdjęciach. Rynek fotografów jest na tyle duży, że postanowiłem przebić się do niego oferując jeszcze niższe ceny i mam nadzieję na jeszcze lepszą jakość, niż moja konkurencja.

Czeka mnie jeszcze sporo pracy, ale już teraz zauważyłem, że zgłaszają się do mnie pary młode i pytają o możliwość wykonywania sesji zdjęciowej, stąd też wiedziałem, że będę mógł się realizować w tym zawodzie. Wszyscy fotografowie posiadają jedną wspólną cechę – byli otwarci na klienta i zawsze mogą zaproponować ciekawe sesje zdjęciowe.