Zmywanie makijażu olejkiem

Wiele kobiet każdego dnia wykonuje sobie makijaż. Przed pójściem spać jednak trzeba go dokładnie zmyć z twarzy ponieważ mogą nam się zapychać pory, tusz może podrażnić nam oko i mogą pojawić się na naszej skórze również pryszcze. W jaki sposób najlepiej pozbyć się makijażu?

Olejki do demakijażu twarzy

olejek do demakijażuKobiety radzą sobie z makijażem na wiele sposobów. Stosują płyny micelarne, toniki, chusteczki do demakijażu itp. Jest jednak wiele innych sposobów na to, by makijaż zniknął z naszej twarzy. Jednym z popularniejszych jest zmycie go przy pomocy olejku. Niektórym może się wydawać, że tłusty olejek tak naprawdę tylko pogorszy sprawę. Nic bardziej mylnego. Olejek delikatnie rozpuści resztki makijażu, nawet tego naprawdę mocnego. Doskonale poradzi sobie z tuszem do rzęs, cieniami do powiek, trwałymi matowymi pomadkami. To co rozpuści olejek należy dokładnie zmyć wacikiem. Taki olejek do demakijażu od razu niesie nam nawilżenie. Demakijaż zazwyczaj daje nam oczyszczenie, ale nie rzadko również wysuszenie. Dlatego od razu stosujemy jakiś dobry krem nawilżający. Olejek natomiast natłuszcza nam twarz i sprawia, że automatycznie się ona regeneruje. Takie olejki doskonale sprawdzą się przy cerze suchej, która potrzebuje ogromnej dawki nawilżenia. Takie olejki możemy zakupić w wielu drogeriach stacjonarnych, ale i internetowych. Bardzo często mają one naturalne składy, które mają bardzo dobry wpływ na naszą skórę. Olejki szybko regenerują wszelkie zaczerwienienia, przyspieszają również gojenie się wyprysków.

Czy można przy demakijażu nawilżyć również twarz? Otóż można. Olejek do demakijażu nie tylko usunie z naszej twarzy resztki podkładu i tuszu, ale także nawilży skórę. Takie olejki dzięki swojemu kompleksowemu działaniu zapewniają nam szybką i krótką pielęgnację twarzy wieczorem.