Zastosowanie tunelu obkurczającego

Obecnie żeby zapakować wyprodukowane towary w paczki zbiorcze używa się różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Podstawowym materiałem który jest obecnie wykorzystywany są wszelkiej maści folie termokurczliwe. Ten materiał jest tak lubiany ponieważ wykazuje doskonałe właściwości wytrzymałościowe oraz izolacyjne. Jest w stanie zabezpieczyć materiały w nią owinięte.

Jak prawidłowo nałożyć folię obkurczającą? 

tunele obkurczającePowszechnie używana folia termokurczliwa jest wytwarzana z polichlorku winylu. Jestem materiałem najczęściej wykorzystywanym do pakowania produktów w opakowania zbiorcze czyli no zgrzewki.  Coraz częściej wykorzystuje się ją również do produktów pakowanych w kartony aby je maksymalnie zabezpieczyć. Aby poprawnie zapakować produkty w tego typu opakowania zbiorcze niezbędne będą tunele obkurczające. Jest to bardzo wyspecjalizowany typ maszyny, której zadaniem jest rozgrzewanie wcześniej nałożonej foli do około stu stopni Celsjusza. Folia rozgrzana do tej temperatury robi się maksymalnie plastyczna i zaczyna przylegać do produktów. Tak łatwy sposób użytkowania tuneli obkurczających sprawia, że są one coraz chętniej wykorzystywane przez przedsiębiorców z rożnych branż. Zadania wykonywane przez tą maszynę można w pełni zautomatyzować a człowiek będzie musiał tylko nadzorować jej pracę po przez kontrolowanie temperatury oraz uzupełnianie zbiornika załadowanego w płaty foli termokurczliwej. Maszyny potrafią zapakować towar na tyle mocno, że nie będzie się on przemieszczał w trakcie transportu oraz magazynowania. 

Dzięki stosowaniu tuneli obkurczających wysyłanie wyprodukowanych dóbr stało się dużo łatwiejsze i szybsze, a same transportowane produkty są dużo lepiej zabezpieczone przed kurzem oraz wodą. Reasumując tunele obkurczające znacznie ułatwiły procesy produkcyjne wielu przedsiębiorcom. Dlatego decydują się oni na zakup własnych maszyn tego typu.