Zastosowanie mikroskopów leczeniu kanałowym

Stomatologia poczyniła ogromne postępy na przestrzeni kilkunastu lat. Leczone są choroby zębów. Niegdyś w przypadku zaawansowanej próchnicy zęby były po prosty usuwane. Strata większej ilości zębów w jamie ustanej niestety jest mało komfortowa i wiąże się z pewnymi problemami. Obecnie stomatolodzy są w stanie w wielu przypadkach uratować chory ząb.

Krakowscy dentyści korzystają z mikroskopów w leczeniu

leczenie kanałowe pod mikroskopem krakówChoroby zębów każdemu z nas zdarzają się przynajmniej raz w ciągu życia. Najczęstszą chorobą zębów jest próchnica. Na rozwój próchnicy wpływa w sposób istotny dieta oraz dbałość o higienę jamy ustnej. Powszechnie wiadomo, że cukier i kwasy zawarte w pokarmach, na przykład w czekoladzie, niszczą szkliwo zębów. Uszkodzone szkliwo jest z kolei świetną pożywką dla bakterii żyjących w jamie ustnej. Stąd już tylko prosta droga do rozwoju próchnicy. W wielu przypadkach można jednak uratować chory ząb przed wyrwaniem. Często formą leczenia jest oczyszczenie zęba i uzupełnienie ubytków, a w cięższych przypadkach stosuje się leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe polega na zatruciu chorego zęba, a następnie na usunięciu chorej miazgi. Dentysta powinien to zrobić bardzo dokładnie. Dużą precyzję zapewnia leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków to miasto, w którym dentyści w prywatnych klinikach od wielu lat stosują tę metodę. Korzystanie z mikroskopów daje o wiele lepszą widoczność kanałów zębowych, a dzięki temu mogą zostać one dokładnie oczyszczone z chorej miazgi.

Dentyści korzystają z coraz nowocześniejszych i bardziej zaawansowanych metod leczenia chorych zębów oraz dziąseł. Pacjenci również mają zapewniony komfort, gdyż większość zabiegów odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które jest skuteczne i nie daje większych skutków ubocznych.