Zalety kubeczków menstruacyjnych

Każda kobieta doskonale wie, jak trudno zadbać jej o swój komfort w „te dni”. Nie każda podpaska jest tak chłonna, jak obiecuje producent, a w internecie możemy coraz częściej przeczytać o negatywnym wpływie tamponów na nasze zdrowie. Czy istnieje zatem alternatywa dla tych środków higienicznych?

Nowoczesny kubeczek menstruacyjny

kubeczki menstruacyjneJest niewielkich rozmiarów i posiada kształt malutkiej miseczki, a wykonuje się go z gumy silikonowej lub lateksowej. Co więcej, w przeciwieństwie do tego w jaki sposób działają tampony i podpaski, nie wchłania krwi menstruacyjnej, lecz ją magazynuje. Jedną z największych zalet kubeczka menstruacyjnego jest możliwość wielorazowego użytku, hipoalergiczność, a także ekologiczność, albowiem w przeciwieństwie do podpasek czy tamponów nie musimy go ciągle wymieniać na nowy, a co za tym idzie nie przyczyniamy się do zaśmiecania środowiska. Kubeczki menstruacyjne znane są już dzisiaj na całym świecie i odkąd pojawiły się w sprzedaży, zrobiły prawdziwą furorę i nie ma się czemu dziwić, albowiem stanowi on doskonałą i bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych zabezpieczeń w „te dni”. Kolejną zaletą tego kubeczka jest fakt, że możemy go używać nawet przez dziesięć lat. Nie musimy włączać kalkulatora, aby móc wyobrazić sobie, jak wiele pieniędzy dzięki temu zaoszczędzimy, nie musząc wydawać ich więcej na podpaski czy tampony. Ponadto kubeczek menstruacyjny ma większą pojemność niż tampon, co bardzo się przydaje zwłaszcza kiedy jesteśmy w podróży lub wybieramy się na koncert. 

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów takich kubeczków, aby każda z kobiet mogła dostosować idealny dla siebie. Jeśli natomiast nie wiemy, jaki rozmiar kubeczka będzie dla nas najodpowiedniejszy, wszelkie instrukcje dotyczące tego, jaki kubeczek wybrać, znajdziemy na stronie producenta.