Zalecane poduszki dla dzieci

Właściwy dobór poduszki dla dziecka jest bardzo ważny. Można powiedzieć, że na wagę życia, szczególnie w odniesieniu do niemowląt. Specjaliści zalecają, aby dziecko do 2 lat spało bez poduszki, na równym i twardym podłożu. Po tym okresie można podłożyć poduszkę pod główkę dziecka, aby zapewnić mu wygodny i bezpieczny sen.

Jak wybrać właściwą poduszkę?

wygodne poduszki dla przedszkolakaAby dokonać właściwego wyboru poduszki dla dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze; poduszka musi być nieduża, dobrana do rozmiarów dziecka. Następnie, należy wybierać wygodne poduszki dla przedszkolaka. Kolejnym ważnym elementem jest kształt – najlepiej ergonomiczny. Materiał, z którego poduszka jest uszyta i jej wypełnienie, to sprawa pierwszoplanowa, szczególnie w przypadku dzieci z alergią lub astmą. Takim maluchom nie wolno dawać poduszek wypełnionych puchem lub pierzem. Zalecane jest wypełnienie jedwabiem lub pianką poliestrową. Poszycie poduszki powinno być bawełniane lub poliestrowe, gdyż są to materiały hipoalergiczne. Poduszka powinna mieć zdejmowany pokrowiec, nadający się do częstego prania. Trzeba sprawdzić twardość i elastyczność poduszki. Najlepiej, aby natychmiast odkształcała się po naciśnięciu palcem. Bardzo ważne jest pokazanie i nauczenie malucha spania na poduszce. Poduszka, zanim stanie się wygodną podpórką do spania, może być śmiertelnym zagrożeniem dla niemowlaka. To zagrożenie, to możliwość uduszenia przez niewłaściwe ułożenie poduszki.

Dlatego kupujemy poduszkę dla przedszkolaka, a nie dla niemowlaka. Jest ogromny wybór tych poduszek zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i on-line. Producenci prześcigają się w pomysłach, co do kształtu, grafiki dekoracyjnej i materiału, z którego oferowane poduszki są wykonane. Przy wyborze trzeba jednak pamiętać o powyższych zaleceniach.