Wytrzymałe bagi budowlane

 

W ramach mojej pracy wykonuję kompleksowe remonty. Często wiążą się koniecznością przechowywanie rzeczy jak materiały czy odpady. Nie są to tylko odpady wielkogabarytowe, ale także mniejsze. Często te śmieci są pylące i muszą być przechowywane w sposób, który nie będzie tego wzmagał.

Worki powlekane typu bag

big bagJednym z najpopularniejszych rozwiązań są wytrzymałe torby. Worki big bag znajdują szerokie zastosowanie w przechowywaniu wielu materiałów. W mojej pracy służą głownie do przechowywania gruzu, skutych kafli czy oderwanej boazerii. Sprawdzają się idealnie w materiałach różnego typu. Mogą to być także produkty sypkie. Ich atutem jest możliwość ponownego wykorzystania. Worki nie zrywają się, dzięki czemu można ich używać wielokrotnie. W przypadku używania materiałów budowlanych o bardzo pylącym charakterze, wykorzystuję dodatkową wkładkę foliową. Uniemożliwia ona przedostawanie się pyłów np. na trawnik czy chodnik. Dodatkowo chronią przed działaniem wilgoci oraz opadów atmosferycznych. Jest to istotny czynnik, jeśli np. zdarzy mi się w nim przechowywać materiały budowlane, których zamierzam użyć. Jeśli planuję wypełnianie ich materiałami sypkimi, zdarza mi się korzystać ze specjalnych usztywniaczy. Zapewniają one stabilność konstrukcji. Po ich zamontowaniu torby mogą także pełnić funkcję kontenera. Plusem takiego rozwiązania jest to, że po złożeniu zajmuje on mało miejsca i z łatwością zmieści się do samochodu dostawczego, którego używam w codziennej pracy. W przypadku konieczności korzystania z materiałów sypkich, uzupełniam model o lej wysypowy. Komponent pozwala na przesypanie proszku np. do zaprawy.

Szukam rozwiązań, które ochronią przechowywane przeze mnie materiały, które bywają ciężkie i trudne do transportu. Usztywniane torby pomagają mi w zapewnieniu materiałom budowlanym oraz odpadom właściwe go przechowywania na czas realizacji prac remontowych.