Wielobarwny nadruk subliflock

Korzystając z usług profesjonalnego punktu kserograficznego, mamy do wyboru dwa rodzaje nadruków na bawełnianych materiałach. Jeden umożliwia uzyskanie jednobarwnego wzoru, a drugi wielobarwnego, a nawet cieniowanego koloru. Każdy jest unikalny i posiada swoje zalety.

Na czym polega nadruk subliflock?

nadruki subliflockKażdy nadruk nanosi się na odzież ze specjalnej folii flex, która pod wpływem wysokiej temperatury, wtapia wzór w tkaninę. Możemy mieć jednobarwny napis, albo kolorowe wzory i niepowtarzalne kształty. Nadruki subliflock są nanoszone na koszulki w czterech etapach. Najpierw w programie komputerowym jest przygotowywany wzór, który następnie specjalna drukarka sublimacyjna musi wydrukować. Po tym etapie, wzór z papieru musi zostać przetransportowany na folię, która zostanie wtłoczona w materiał. W trzecim etapie, nadruk z folii umieszczamy na podłożu termoprasy, by w końcowym procesie dodać bawełniany T-shirt, na który zostanie naklejony stworzony wzór. Metoda subliflocku jest powszechnie stosowana do nadruków kolorowych, w których można zastosować także cienie i mieszanie kolorów, dzięki czemu powstają oryginalne barwy. Kolorowy nadruk jest nieco droższy od jednobarwnego, ale daje dużo lepszy efekt i stwarza więcej możliwości twórczych. Koszulki z prasowankami na stałe zagościły w naszych garderobach, bo są bardzo modne i ciągle na topie od wielu, wielu lat. Dzięki działaniu wysokich temperatur przy naklejaniu, są odporne na pranie i ewentualne uszkodzenia w wyniku noszenia.

Często firmy korzystają z tej metody, aby stworzyć ciekawe gadżety firmowe ze swoim logiem. Metodą subliflock można nanieść nadruk na jedną sztukę, lub na całą serię produktów. Cena jednego wzoru kosztuje od dwudziestu do nawet pięćdziesięciu złotych, bo zależy pracy jaką musi w niego włożyć grafik.