Udzielanie korepetycji z angielskiego

Byłam na ostatnim roku studiów i zaczęłam rozglądać się za jakimś ciekawym zajęciem. Byłam świetna z języka angielskiego i zamierzałam to wykorzystać. W szkole nie mogłam uczyć, ponieważ jeszcze miałam zajęcia na uczelni i brakowałoby mi na to najzwyczajniej czasu. 

Studentka udzielająca maturzystom korepetycji 

korepetycje – angielski w bydgoszczyMama podpowiedziała mi, że powinnam udzielać korepetycji. Akurat zbliżały się matury i zapewne wielu uczniów chętnie skorzystałoby z mojej pomocy. Doszłam więc do wniosku, że moim sposobem na zarobienie pieniędzy będą właśnie korepetycje – angielski w Bydgoszczy cieszył się ogromnym zainteresowaniem i o brak chętnych zapewne nie musiałam się martwić. Zanim jednak umieściłam ogłoszenie w sprawie korepetycji, to się przygotowałam. Sprawdziłam program szkół średnich i przygotowałam sobie materiały. Wiedziałam mniej więcej co będzie na maturze i ten zakres wiedzy wzięłam pod uwagę. Zamierzałam się skupić tylko na maturzystach i to im udzielać korepetycji przed tak ważnymi egzaminami. Ogłoszenia rozwiesiłam we wszystkich pobliskich liceach oraz wrzuciłam na stronę internetową, którą odwiedzało mnóstwo młodzieży. Odzew był już tego samego dnia. Oferowałam korepetycje albo u ucznia w domu, albo u mnie. Wszystko zależało od tego, jaką formę mój uczeń wolał. Za korepetycje brałam nieco mniej pieniędzy niż inni, ponieważ chciałam, ażeby trafiło do mnie jak najwięcej osób i musiałam być konkurencyjna. Posiadałam ogromną wiedzę i dzięki temu mogłam zarabiać.

Po ukończeniu studiów zatrudniłam się w szkole językowej, ale nadal udzielałam korepetycji po godzinach. Sprawiało mi to mnóstwo przyjemności i miałam dodatkowe zarobki. Nawet zorganizowałam obóz językowy w Anglii, na który zapisało się ponad trzydzieści osób ze szkoły.