Trudne ostatnie pożegnanie

 

Nieuchronność końca życia towarzysz nam od chwili narodzin. Jest to trudny temat, który zazwyczaj jest pomijany w codziennych rozmowach. Zaczynam go roztrząsać dopiero, gdy tracimy kogoś bliskiego, choć zdarza się również, że do refleksji nad śmiercią zmuszają nas dzieci. Niestety, kiedy zderzamy się z odejściem członka najbliższej rodziny jesteśmy często zobowiązani do przeprowadzenia formalności, związanych z ostatnim pożegnaniem oraz pochówkiem.

Przewożenie zwłok w ofercie wrocławskich zakładów pogrzebowych

transport zwłok wrocławPrzygotowanie dokumentów (karta zgonu, akt zgonu, karta statystyczna do celów pochowania) oraz organizacja ceremonii pogrzebowej bliskiej osoby jest bardzo trudnym obowiązkiem. Jednym z elementów, które obejmują cały proces jest transport zwłok wrocław. Wszystkie firmy pogrzebowe z Wrocławia oferują pełen zakres usług, nie wyłączając przewożenia ciała. Renomowane zakłady posiadają zazwyczaj flotę, w której można znaleźć kilka karawanów do wyboru, różniące się marką oraz kolorem (czarne, granatowe, brązowe oraz białe). Eleganckie linie samochodów to jednak nie wszystko. Transport zwłok jest przede związany ze szczególnymi przepisami sanepidu. Obok specjalistycznej klimatyzacji, karawany, które przewożą ciała na odległości dłuższe niż 60 km muszą być wyposażone w profesjonalną chłodnię. Ponadto ostatnie pożegnanie nie powinno być rozpraszane przez dodatkowe hałasy, dlatego samochody pogrzebowe posiadają przeważnie cicho pracujące silniki.

Niekiedy zdarza się sytuacja, że nasz bliski odejdzie z dala od domu, a nawet kraju. Transport zwłok z zagranicy jeszcze kilka lat temu był bardzo trudnym, długotrwałym oraz kosztownym procesem. Obecnie większość zakładów pogrzebowych z Wrocławia pomaga w załatwieniu wszelkich formalności oraz przewiezieniu ciała do domu.