Technologia LED zmienia przemysł

W przemyśle tak jak w każdym innym sektorze gospodarki najważniejsze jest zdrowie ludzkie oraz zyski. Te wartości mogą iść ze sobą w parze jedynie dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, które poprawiają bezpieczeństwo pracowników jednocześnie zwiększając ich wydajność. Jednym z przykładów mogą być chociażby roboty współpracujące, które są instalowane w ramach automatyzacji w najnowocześniejszych zakładach przemysłowych.

Oprawy oświetleniowe oparte o diody elektroluminescencyjne

oświetlenie przemysłowe ledyRobot taki może pracować ramię w ramię z człowiekiem bez ryzyka wypadku. Technologie oraz zabezpieczenia sprawiają, że robot po kontakcie z człowiekiem natychmiast się zatrzymuje. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu człowiek może współpracować z robotem wykonując kilka czynności w tym samym czasie. Inną technologią poprawiającą bezpieczeństwo w zakładach pracy jest oświetlenie przemysłowe ledy, które stanowią idealne połączenie energooszczędności oraz dobrych parametrów technicznych. Oświetlenie oparte o diody elektroluminescencyjne pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć zużycie prądu w halach produkcyjnych. Efekt skali jest w tym miejscu bardzo zauważalny. W przypadku dużych zakładów produkcyjnych modernizując oprawy świetlne czy wymieniając je na ledowe można zaoszczędzić sporo środków finansowych. Działania te prowadzą również do podniesienia efektywności energetycznej obiektu co może być punktem wyjściowym do starania się o różne dotacje krajowe czy międzynarodowe.

Efektywność energetyczna jest w tej chwili bardzo ważnym pojęciem a wszelkie działania, które prowadzą do jej optymalizacji lub zwiększenia są dodatkowo nagradzane. Dzięki temu maleje zapotrzebowanie na energię elektryczną a przez to jest produkowanych mniej gazów cieplarnianych podczas jej wytwarzania. Technologia oparta na diodach led zmienia obecny przemysł oraz rozwiązania konsumenckie. Coraz szerzej jest ona również stosowana w motoryzacji.