Rzeczoznawca pochodzenia niemieckiego

 

Nieraz w życiu zdarza się, że sytuacja zmusza nas do skorzystania z usługi tak zwanego rzeczoznawcy. To osoba, która bardzo dobrze zna się konkretnej rzeczy, danej dziedzinie, która w pewien sposób w niektórych sytuacjach dotyczy każdego z nas. Może to być sprawa związana z samochodami osobowymi, transportem w ogólnym tego słowa znaczeniu, nieruchomościami i wieloma innymi.

Usługa niemieckiego rzeczoznawcy

niemiecki rzeczoznawcaDobrym przykładem może być sprawa związana z samochodem osobowym. Jeśli mieliśmy kolizje lub wypadek drogowy, prędzej czy później, aby otrzymać stosowne odszkodowanie, które nam się należy, musimy spotkać się z rzeczoznawcą. Taka osoba pracuje w danej firmie ubezpieczeniowej, umawiamy się z nią telefonicznie, podajemy swój numer telefonu i dane adresowe i oczekujemy na wizytę. Spotkanie trwa kilkanaście minut, rzeczoznawca wyceni nasze szkody, tak by firma ubezpieczeniowa mogła wyliczyć nam kwotę odszkodowania. Niemiecki rzeczoznawca pomoże nam w każdej kwestii, którą reprezentuje i posiada odpowiednią wiedzę na dany temat. Dokładnie obejrzy nasze auto, zrobi kilka zdjęć i zapisze wszystko skrupulatnie w notesie, by dane przekazać do firmy celem dalszego wykorzystania. Co innego na przykład, gdy chcemy sprzedać działkę. Jeśli na dodatek jest ona we władaniu spółdzielni mieszkaniowej, sprawa wygląda następująco.

Musimy się wówczas również spotkać z rzeczoznawcą, najlepiej poleconym przez prezesa działek, ponieważ mamy pewność, że jego wycena będzie prawidłowa i adekwatna. Ważny jest wtedy stan jej utrzymania, czystości, posadzonej roślinności, ilości pomieszczeń w środku i typu altany działkowej. Spotykamy się z nim na miejscu i czekamy na oględziny. On również spisze wszystko na specjalnych drukach, a naszą dokumentację dołączy do akt sprawy.