Rozwój swoich umiejętności dzięki szkoleniu

Jako zawodowy fotograf dzikiej przyrody przygotowywałem się do ważnego wyjazdu. Tym razem wraz z ekipą filmową mieliśmy udać się na tereny Azji aby uchwycić tygrysa syberyjskiego. To był projekt między narodowy dlatego wybierano do niego tylko najlepszych specjalistów. Byłem z siebie dumny, że to ja właśnie mogłem uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

Musiałem odbyć specjalne szkolenie przed ekspedycją 

szkolenia na dronyJednak aby tam pojechać musiałem zdobyć nowe uprawnienia. Okazało się, że każdy musi mieć odbyte specjalne szkolenie. Na nim mieliśmy nauczyć się jak uchwycić wartość dzikiej przyrody za pomocą drona. On niósł za sobą szereg nowych możliwości i wymagano od nas umiejętności związane z jego bezpośrednią obsługą. Ja bardzo się cieszyłem, ponieważ chciałem wykorzystać chwile spędzone na poszukiwaniach tygrysów. Mając nową wiedzę mogłem jeszcze lepiej pracować i wykonać swoje zadanie. Szkolenia na drony, które zorganizowano dla naszej ekspedycji były prowadzone przez prawdziwych zawodowców. Wcześniej wiele o nich słyszałem ale nie miałem okazji spotkać się z nimi osobiście. Tam dowiedzieliśmy się czym jest dron od podstaw. Były to cenne lekcje nie tylko dla laików. Potem łączyliśmy zajęcia teoretyczne z praktyką i każdy musiał wykonać różnego typu ujęcia. To nie było proste zadanie, ponieważ obsługa drona tylko wyglądała prosto i przyjemnie. W rzeczywistości trzeba było trochę ćwiczeń praktycznych aby wszystko dobrze zorganizować.

Na szczęście odpowiednio przygotowane szkolenie było na wagę złota. Doskonale widziałem, że się rozwijam i idę w dobrym kierunku. Przed wyruszeniem do Azji czułem, że jestem odpowiednio przygotowany. Cieszyłem się z tego powodu, ponieważ moje działania musiały być jak najbardziej sprawne. Nie mogłem sobie pozwolić na jakieś niedopatrzenie.