Rowerem w góry

Kto z nas nie lubi wyjeżdżać w góry? To miejsce, gdzie atrakcje dla siebie znajdzie praktycznie każdy. Czas możemy spędzić aktywnie, jak i podziwiając widoki z hotelu. Jednak w góry częściej wyjeżdżają osoby, które lubią w czasie urlopu dobrze się zmęczyć fizycznie. Teren daje możliwość bardzo różnorodnych i ciekawych wycieczek.

Trasami rowerowymi po polskich górach

trasy rowerowe - zakopaneSercem polskich gór jest oczywiście Zakopane. To miejsce, gdzie turysta może robić to, czego zapragnie. Krupówki aż roją się od atrakcji, pysznych restauracji, przyciągają góralską gościnnością. Ale Zakopane to też dobra baza wypadowa na górskie szlaki. Ostatnio często turyści interesują się wycieczkami rowerowymi po górach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „trasy rowerowe – zakopane”, żeby otrzymać kilka stron internetowych, które pokazują dokładne mapy takich dróg. Pamiętajmy, że są to jednak trasy górskie. Trzeba więc mieć odpowiednie przygotowanie na taką wycieczkę. Przede wszystkim właściwy rower przystosowany do takich warunków. Obowiązkowo kask i ochraniacze. Musimy tez mieć pewne przygotowanie fizyczne. Nie powinniśmy z tras z pracy i z powrotem asfaltem przesiadać na trasy górskie. Na takich szlakach organizowane są tez wycieczki z przewodnikiem. Czyli możemy zwiedzić góry na rowerze. Dzięki temu zobaczymy więcej w krótszym czasie niż chodząc pieszo. Przy górskich schroniskach przygotowane są miejsca dla rowerów. Można więc wyruszyć w trasę kilkudniową, zatrzymując się po drodze na różnych wysokościach. Pamiętajmy jednak, że są to wyprawy bardziej niebezpieczne niż piesze, więc zawsze wyruszajmy przygotowani i informujmy najbliższych, dokąd się wybieramy.

Górskie krajobrazy podziwiane z roweru to moda ostatnich lat. Ci, którzy czują się na siłach, bo przemierzają codziennie po kilkanaście kilometrów rowerem, mogą spróbować swoich sił. Jest to jednak wysiłek większy niż na terenach nizinnych. Także satysfakcja z takiej wyprawy jest adekwatna do trudu w nią włożonego.