Rodzaje roślin iglastych

Właściciele ogrodów często stawiają na posadzenie roślin iglastych. Mają właściwości estetyczne przez cały rok. Ponadto nie mają wielkich wymagań odnośnie pielęgnacji i nie potrzebują specjalnie przygotowanego podłoża do prawidłowego wzrostu. Iglaki będą idealne nawet dla ogrodów o niewielkich powierzchniach, ponieważ nie osiągają dużych rozmiarów. Istnieje ponadto wiele odmian roślin iglastych, również w innych, niestandardowych kolorach.

Jakie największe zalety mają świerczki?

świerczekGeneralnie rośliny iglaste nie potrzebują specjalnej pielęgnacji, choć można je przycinać według własnej wizji. Dla większych ogrodów, najczęściej polecane są świerki. Ze względu na osiąganie dużych rozmiarów potrzebują więcej miejsca, dlatego mogą zagłuszać mniejszą roślinność i przyćmić ją swoją okazałością. Świerczek ma wiele odmian, dlatego wybór jest ogromny. Tak, jak większość iglaków, świerk jest rośliną całoroczną. Stanowi piękną ozdobę przez cały rok, również zimą. Są często wybierane do ogrodu, lecz nie zaleca się zbyt gęstego sadzenia krzewów w postaci świerków. Należy zwizualizować sobie, jak ogród może wyglądać po kilku latach. Przepych w tym przypadku nie sprawdzi się. Istnieje wówczas bardzo duże prawdopodobieństwo zasłonienia mniejszych roślin i w konsekwencji przesadzenia ich. Świerki, jako wysokie drzewa powinny być sadzone w formie żywopłotów. Niższe odmiany ozdobią w wyjątkowy sposób przydomowe skalniaki oraz wrzosowiska.

Właściwie jedynym wymaganiem świerków jest duże nasłonecznienie. W przypadku, gdy drzewo posadzone jest w cieniu gubi igły, które dodatkowo są słabo wybarwione. Pojawiają się również choroby grzybowe. Jeżeli chodzi o podłoże, najlepszych rodzajem będzie zakup sadzonek z gotową, uformowaną bryłą korzeniową. Pielęgnacja świerków ogranicza się głównie do regularnego ich podlewania.