Profesjonalne odboje magazynowe

Każdy właściciel magazynu wie, że koszty związane z naprawami sprzętu i elewacji budynku są dość kosztowne. Dlatego każdy zawczasu stara się zabezpieczyć w możliwy sposób ścieżki, urządzenia i newralgiczne miejsca.

Przeznaczenie odbojów magazynowych

odboje magazynoweSzczególnie w magazynach, gdzie pracują maszyny załadunkowe i rozładunkowe, takie jak wózki widłowe, ważne jest odpowiednie zorganizowanie przestrzeni magazynowe. Sami pracownicy nie powodują większości uszkodzeń, a jedynie pojazdy poruszające się po powierzchni magazynowej. Celem ograniczenia strat związanych z naprawami i wymianą uszkodzonych elementów, stosowane są specjalne odboje magazynowe. Są to specjalne rurki, barierki, lub wysepki, które chronią miejsca narażone na uszkodzenia. Odboje są wykonane ze stali, więc są odporne na odkształcenia. Dzięki sposobowi montażu, który polega na przywierceniu ich do podłogi, są stabilne i potrafią zatrzymać na sobie niejeden pojazd magazynowy. W magazynach są stosowane odbojnice narożne, które wyglądają jak barierka ochronną na trzech nogach. Każda rura jest przytwierdzona do podłoża czterema kotwami, które powodują, że konstrukcja stoi stabilnie i nie straszne jej zderzenia z pojazdami magazynowymi. Odboje są malowane na jasny żółty kolor i posiadają czarny pas u góry. Dzięki temu są dobrze widoczne nawet z daleka. Świetnie się sprawdzają jako osłona wystających rogów, zabezpieczenie maszyn znajdujących się blisko ścieżki, która jeżdżą pojazdy transportowe, ale także wyznaczają drogę poruszania się.

Odboje mogą chronić towar i regały przed otarciami spowodowanymi blisko przejeżdżającymi wózkami widłowymi. Zabezpieczają też elewację budynku przez zderzeniami z samochodami. Mają bardzo szerokie zastosowanie i zdecydowanie lepiej wymienić odbojnicę niż naprawiać elewację.