Polecany sposób leczenia przepukliny

Istnieje sporo chorób, które spowodowane są nieprawidłowym rozwojem dziecka. Wiele takich nieprawidłowości pojawia się w pierwszych miesiącach życia dziecka, należy je więc uważnie obserwować i w razie niepokojących objawów, udać się do lekarza.

Przepuklina pachwinowa u dziecka

polecane leczenie przepukliny pachwinowej u dzieciJeżeli zauważymy, że nasze dziecko straciło apetyt, występuje u niego obrzęk brzucha, a w pachwinie pojawiło się wybrzuszenie, które boli, musimy natychmiast udać się do lekarza. O tym, które jest najlepsze polecane leczenie przepukliny pachwinowej u dzieci zadecyduje specjalista. Wymaga to oczywiście zabiegu, po którym dziecko najczęściej po kilku dniach wraca do domu. Może to być tradycyjny zabieg chirurgiczny albo operacja laparoskopowa. Im mniejsza przepuklina, tym łatwiejszy i krótszy jest zabieg, a także mniejsze ryzyko późniejszych powikłań. Chirurg albo zszywa brzegi jamy brzusznej albo wykorzystuje w tym celu specjalną siatkę, która będzie uniemożliwiała wypadnięcie organów w przyszłości. Jeżeli nie pojawią się żadne powikłania, mały pacjent już po kilka dniach zostaje wypisany ze szpitala do domu i szybko wraca do dawnej aktywności. Kluczem do wyleczenia jest szybka reakcja, bo im dłużej czekamy, tym przepuklina może się powiększać, a już z pewnością nie cofnie się samoistnie. Ryzyko jej nawrotu oczywiście istnieje, ale jest zazwyczaj niewielkie. Powikłania, jeżeli się pojawiają, zazwyczaj występują u osób starszych, z kolei dzieci bardzo szybko dochodzą po zabiegu do całkowitego zdrowia. 

Jak w przypadku niemal każdej choroby czy dolegliwości, tak i w przypadku przepukliny, szybka reakcja i udanie się do lekarza, który zdiagnozuje chorobę, jest podstawą do szybkiego powrotu do zdrowia. Zabieg przeprowadzony przez specjalistę pomoże szybko uwolnić się od bólu.