Panele z dębu naturalnego

O tym, jak wiele typów paneli podłogowych dostępnych jest na rynku dowiadujemy się najczęściej dopiero w chwili, gdy decydujemy się na wyłożenie nimi podłogi w naszym mieszkaniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie wszystkie panele są takie same, a ich wybór w dużej mierze powinien być zależny od typu pomieszczenia, w którym mają znaleźć swoje zastosowanie.

Wytrzymałość dębowych paneli

panele podłogowe dąb naturalnyChociaż w sklepach z materiałami budowlanymi i remontowymi znajdziemy wiele typów paneli podłogowych, nie ma wątpliwości, że niektóre z nich – ze względu na swoje różnorodne właściwości – cieszą się większą popularnością, inne zaś nieco mniejszą. Do tej pierwszej kategorii na pewno możemy zaliczyć panele dębowe. Kiedy interesują nas panele podłogowe dąb naturalny jest surowcem, na który na pewno powinniśmy zwrócić naszą szczególną uwagę. Panele wykonane z dębu naturalnego cechują się bardzo dużą wytrzymałością, a także niską ścieralnością. Oznacza to, że doskonale będą sprawdzały się nawet w pomieszczeniach, w których przebywa dużo osób, które poruszają się z dużą częstotliwością. Dodatkowo, panele wykonane z naturalnego dębu cechują się bardzo dużą estetyką wykonania. Ich naturalny wygląd, widoczne słoje, które do złudzenia dają wrażenie podłogi wykonanej z prawdziwych drewnianych desek, sprawia, że stają się one typem paneli często wykorzystywanym w pomieszczeniach, którym chcemy nadać ciepłego i naturalnego klimatu.

Panele wykonane z dębu naturalnego nie tylko wyglądają jak drewniane deski, ale również charakteryzują się odpowiednią strukturą. Dzięki temu w dotyku możemy wyczuć delikatną chropowatość drewna i lekkie wgłębienia w miejscu słojów. Oczywiście panele tego typu wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji i impregnowania, by zachowały swój niepowtarzalny wygląd.