Osocze pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu

W skórze człowieka znajdują się fibroblasty, które odpowiadają za produkcję kolagenu. Niestety z wiekiem kolagenu jest zdecydowanie mniej. Wynika to z faktu, że fibroblasty nie są już tak często pobudzane do jego produkcji. Wiadomo zaś, że kolagen (i drugi związek o nazwie elastyna) odpowiadają za elastyczność i sprężystość skóry.

Efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

odbudowujące osocze bogatopłytkowe w RzeszowieJeśli skóra jest napięta, sprężysta, to nie ma mowy o tym, by pojawiły się na niej zmarszczki. W przypadku braku kolagenu w skórze niestety dochodzi do jej zwiotczenia i pojawienia się zmarszczek wokół oczu, ust, na czole i nie tylko. Można jednak pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu, wykorzystując w tym celu osocze bogatopłytkowe. Aby powstało takie osocze konieczne jest wcześniejsze pobranie krwi. Bez wątpienia odbudowujące osocze bogatopłytkowe w Rzeszowie zadziała bardzo szybko. Ciekawe jest również to, że zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego może być wykonywany również w okresie letnim. Słońce nie stanowi tutaj absolutnie żadnego problemu. Warto wspomnieć o tym, na jakie efekty można liczyć po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Oczywiście najwięcej zależy tutaj od miejsca, w jakie wstrzyknięto osocze. I tak można np. liczyć na odrastanie i gęstnienie włosów. Możliwe jest wstrzyknięcie osocza w miejsca łysiny, aby już po kilku tygodniach zauważyć, że włosy w tym miejscu zaczynają odrastać. Dla wszystkich osób, które marzą o bujnej czuprynie, jest to idealne rozwiązanie.

Osocze bogatopłytkowe to również substancja, dzięki której możliwe jest wygładzanie blizn znajdujących się w różnych miejscach na ciele. Dotyczy to również blizn, które pozostają po trądziku np. na twarzy i są szpecące. Worki i cienie pod oczami również można usunąć, decydując się na zabieg z osoczem bogatopłytkowym.