Odciążenie stóp za pomocą podpiętek

Każdy z nas kupując buty, chce aby były wygodne, a nosząc je chcemy czuć komfort, lekkość.  Często zdarza się tak, że w rzeczywistości, jest całkiem inaczej, a więc odczuwamy lekki dyskomfort podczas użytkowania obuwia, szczególnie, gdy zmuszeni jesteśmy do długiego przebywania, w tym obuwiu, ale na szczęście są metody, które pozwalają na zmniejszenie i zlikwidowanie dyskomfortu.

Podpiętka korkowa do obuwia

podpiętki korkoweChcąc zminimalizować ból, a także dyskomfort obuwia należy zastosować podpiętki korkowe które przyczyniają się do poprawy komfortu użytkowania obuwia. Zaletą podpiętek korkowych, jest ich materiał, który powoduje, że nawet po chodzeniu przez cały dzień, w jednych butach, dyskomfort, który wcześniej odczuwaliśmy znikł lub go zminimalizowaliśmy. Podpiętki korkowe zapobiegają uciskom, a także obtarciom stóp. Dużą zaletą podpiętek korkowych, jest to że powodują odciążenie stawów biodrowych, jak i ścięgna Achillesa.  Podpiętki korkowe zalecane, są do każdego rodzaju obuwia. Dzięki prostym i szybkim montażu do wkładki obuwia możemy użytkować je, a z biegiem czasu nawet nie będziemy odczuwać ich w obuwiu. Podpiętki korkowe, mocowane są za pomocą taśmy przylepnej dwustronnej. Na rynku istnieją podpiętki korkowe dla mężczyzn, ale również znajdziemy wyprodukowane dla kobiet. Podpiętki te różnią się, wielkością, ponieważ stopa męska jest większa, a więc powierzchnia korka też się zwiększa.

Podpiętki korkowe, są idealnym rozwiązaniem, jeżeli nasza praca wymaga ciągłego i długiego chodzenia, co powoduje dyskomfort, ból stóp, a także uszkodzenia naskórka stopy. Dzięki podpiętkom możemy pomóc naszym stopom, stawom, a także ścięgnom i odciążyć je chociaż, w minimalny sposób. Podpiętki korkowe pozwalają również nam na cieszeniu się z odpoczynku.