Nowoczesna przestrzeń dzięki lampionom

Świece towarzyszą człowiekowi mimo, że w XIX wieku do użytku weszły żarówki. Te proste w zamyśle i działaniu źródła światła niosą często znaczenie symboliczne, jak np. podczas chrztu. Sięgamy po nie także, kiedy elektryczność zawiedzie. Jednak najczęściej świece wykorzystuje się jako element dekoracyjny – w pełnej gamie kolorów, rozmiarów i kształtów.

Romantyczny taras z lampionami

lampionyPalące się świece pięknie zbudują nastrój w naszym domu. Świetnym wyborem są lampiony, które zabezpieczają płomień, ale przede wszystkim  wspaniale wyglądają – szczególnie w nocy. Lampion można postawić zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, np. na tarasie. Wewnątrz niego może znajdować się kilka świec, jeśli jest on odpowiednio duży. Stał się od jakiegoś czasu nieodłącznym elementem wystroju kościołów podczas ślubów oraz sal weselnych. Wygląda jednocześnie elegancko i rustykalnie, szczególnie w towarzystwie kwiatów i drewnianych, pomalowanych na biało mebli ogrodowych. Z tego powodu dobieramy go chętnie do klasycznych wystrojów jak i lżejszych, chociażby w stylu boho. Na lampiony stać każdego z uwagi na ich wielkość. Zakres lampionów obejmuje od kilkucentymetrowych sztuk, mieszczących świeczki zapachowe z półkolistą, metalową rączką po ogromne modele sięgające ponad metr, które pomieszczą wewnątrz kilkanaście świec. O czystość dbamy usuwając brud ze szklanych ścianek ściereczką z detergentem oraz wycierając kurz z drewnianych (lub metalowych) elementów.

Lampiony są bardzo tanie w eksploatacji – wystarczy zapatrywać je w świece. W zamian uzyskujemy piękny, romantyczny nastrój i niezwykle stylową dekorację naszego domu oraz tarasu. Świetnie prezentują się one obok mebli DIY, na przykład zrobionych ze skrzynek czy palet. Na pewno ucieszą naszych bliskich i przyjaciół, kiedy obdarujemy ich lampionami.