Napisy ze stali nierdzewnej

W realizacjach nagrobkowych do różnych wzorów nagrobków dobierane są mniej i bardziej ozdobne napisy, które umieszczane są w widocznej części. Głównie od rodziny i najbliższych osób zależy, w jaki dokładnie sposób będzie tablica nagrobkowa wyglądała.

Profesjonalnie wykonane napisy z blachy nierdzewnej

litery z blachy nierdzewnejWe wzornictwie nagrobkowym zawsze znajdują się jakieś aplikacje – mniejsze lub większe, w zależności od oczekiwań osoby zlecającej realizację projektu. Ważna jest estetyka i precyzja wykonania tych wszystkich elementów, ale także ich trwałość. Aby zapewnić wytrzymałość wykonania na wiele lat wykorzystywana jest wysokogatunkowa stal nierdzewna. Aplikacje oraz litery z blachy nierdzewnej układają się w spójną całość i tworzą harmonijny efekt. Wykonanie w stali nierdzewnej to także gwarancja łatwego czyszczenia i braku problemów z korozją. Wzornictwo nagrobkowe cechuje również różnorodność stylów. Napisy można skomponować z liter o wyrazistym i szerokim kształcie, które są widoczne nawet z dużej odległości. W ofercie proponowane są też litery o bardziej smukłym i delikatnym kształcie. No i w końcu liternictwo imitujące pismo odręczne, które podobnie jak pozostałe style wygląda bardzo profesjonalnie. Tylko od klienta zależy jaki wzór i w jakim stylu zostanie zamieszczony na nagrobku, wszystkie są tak samo trwałe i precyzyjnie wykonane. Co ważne, napisy wykonywane są w wersji polerowanej lub satynowanej – kwestia indywidualnego wyboru.

Firma specjalizująca się w realizacji projektów na nagrobki oferuje różne warianty wykonania do wyboru. Jest to ważne, ponieważ każdy może mieć nieco inne odczucia estetyczne. Liternictwo nagrobkowe powinno wyróżniać się wysoką jakością, trwałością oraz łatwością w czyszczeniu i ewentualnej konserwacji.