Najlepsza metoda na ocieplenie

 

Duża dbałość o odpowiednie ocieplenie każdego elementu naszego domu ma bardzo duży wpływ na komfort mieszkania oraz na wysokość rachunków za ogrzewanie. Dzięki odpowiedniej izolacji całego budynku uzyskujemy tak zwany efekt termosu, przez co mamy dużo mniejsze straty ciepła, w konsekwencji czego łatwiej nagrzać pomieszczenie do danej temperatury.

Jak odpowiednio ocieplić poddasze?

ocieplanie poddaszy poznańWielu ludzi ocieplając swój prywatny dom jednorodzinny, skupia się tylko i wyłącznie na ścianach zewnętrznych. Jest to część ocieplenie, której oczywiście nie możemy pomijać, ale bez reszty całego systemu ocieplenia nie da nam to zadowalających efektów. Nie możemy zapomnieć o odpowiedniej izolacji termicznej poddasza, jeśli chodzi o ocieplanie poddaszy poznań jest miastem, gdzie już dawno prowadzono dość innowacyjną metodę ocieplenia powierzchni poddasza, a mianowicie ocieplanie natryskowe. Stopniowo odchodzi się od tradycyjnych metod ocieplania styropianem, ponieważ jest to bardzo czasochłonne. Ocieplenie natryskowe powierzchni stu metrów kwadratowych jesteśmy w stanie wykonać w ciągu kilku godzin, a nie całego dnia jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod ocieplania. Poza tym, że jest to dużo szybsza metoda, to dodatkowo ocieplenie pianką nakładaną poprzez natrysk nie obciąża tak bardzo stropu, ponieważ cały system ocieplenia poddasza jest nawet i kilkukrotnie lżejszy. Daje nam to dużą oszczędność, ponieważ strop nie musi być, aż tak mocno zbrojony, bo nie musi utrzymywać tak dużego ciężaru.

Koszt takiego ocieplenia jest porównywalny do tradycyjnych metod. Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj ocieplenia, powinniśmy albo zatrudnić firmę dysponującą odpowiednim sprzętem lub samemu taki sprzęt kupić. Lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie fachowców, ponieważ będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane w należyty sposób.