Miejsca, które wymagają dezynfekcji

Są instytucje i firmy, które na podorędziu muszą mieć spory zapas środków do dezynfekcji. Obostrzenia dotyczące zachowania odpowiedniej higieny miejsca pracy obowiązują placówki służby zdrowia, ale również salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wszędzie tam wymagane jest zachowanie najwyższej higieny i efektywna walka z drobnoustrojami.

Prawidłowa dezynfekcja powierzchni

środki do dezynfekcji powierzchniPreparaty do dezynfekcji to profesjonalne środki czystości przeznaczone do czyszczenia konkretnych powierzchni i miejsc, dlatego nie powinno się ich używać niezgodnie z przeznaczeniem. Ich skład znacząco różni się od składu zwykłych środków czystości, dlatego zastosowanie ich niezgodnie z przeznaczeniem może skutkować poważnymi konsekwencjami w skrajnych przypadkach zagrażającymi zdrowiu i życiu człowieka. Dlaczego? Ponieważ niektóre środki do dezynfekcji powierzchni mogą charakteryzować się niedostatecznym działaniem na niektóre bakterie i drobnoustroje, które mogą występować, np. na narzędziach fryzjerskich. To zaś w efekcie może prowadzić do zakażeń i przenoszenia chorób zakaźnych. Z tego też względu płyny do dezynfekcji bezwarunkowo należy stosować tylko zgodnie z ich przeznaczeniem – nie można traktować ich jako wzajemnych zamienników. Środki do dezynfekcji występują w opakowaniach o różnej pojemności, by jak najlepiej dopasować je do potrzeb klienta związanych z zapotrzebowaniem. W momencie, gdy potrzebujemy dużych ilości środków dezynfekujących, z pewnością bardziej zadowolą nas duże, ekonomiczne opakowania. Jeśli zaś używamy ich sporadycznie, ze względu na krótką datę ważności, powinniśmy wybrać relatywnie mniejsze opakowanie.

Asortyment środków dezynfekujących jest bogaty i odpowiada na wszelkie potrzeby klientów. Zarówno pod względem jakościowym – znajdziemy preparaty do każdego zastosowania, którego potrzebujemy, jak i pod względem ilościowym – otrzymamy je w dużych baniakach, jak i mniejszych butelkach.