Metalowa konstrukcja sceniczna

Organizując koncert na świeżym powietrzu, musi zadbać o dużo więcej rzeczy, niż w przypadku organizacji takiego samego koncertu w pomieszczeniu zamkniętym. Zaletą koncertów na świeżym powietrzu jest to, że nie ogranicza nas przestrzeń, ale musimy zrobić scenę. Musi to być dość duża konstrukcja, na której będą mogli występować artyści.

Instalacja konstrukcji scenicznej

konstrukcje sceniczneZłożenie sceny z gotowych elementów nie jest trudne. Konstrukcje sceniczne są tak zaprojektowane, aby można było je składać i rozkładać w przeciągu jednego dnia roboczego. Oczywiście niektóre z konstrukcji są tak duże, że wymagają więcej czasu do złożenia, ale są też takie, które złożymy w jedną całość w przeciągu zaledwie kilku godzin. Czas potrzebny do złożenia sceny jest zależny od jej wielkości i ilości elementów. Pierwszym etapem montażu takiej konstrukcji jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Najlepiej jak jest to teren utwardzony i idealnie równy. Na takim terenie najłatwiej złożyć całą scenę. Jeśli teren mamy już przygotowany, to możemy przystąpić do montażu elementów konstrukcji. Ważne jest to, aby zachowywać odpowiednią kolejność, która została opisana w instrukcji montażu przez producenta. Elementy są ze sobą skręcane przy pomocy bardzo wytrzymałych śrub ze stali. Materiał użyty do produkcji poszczególnych elementów konstrukcji charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Za scenę zapłacimy kilkanaście tysięcy złotych. Zostanie ona nam przywieziona w elementach, gotowa do złożenia. Cała konstrukcja posiada niezbędne atesty, dzięki którym możemy być pewni, że po złożeniu takiej sceny możemy bezpiecznie się po niej poruszać. Elementy do takiej konstrukcji kupimy przez internet.