Plexi jest bardzo ciekawym rodzajem materiału. Wykorzystywany w reklamie, a także wielu innych dziedzinach życia. Technologia związana z plexi ciągle się rozwija. Cały czas powstają nowe rodzaje tego typu materiałów. Rozwija się także technologia obróbki. Jest ona coraz bardziej dokładniejsza oraz o wiele bardziej estetyczna. Zaczyna nabierać nowych walorów artystycznych.
Laserowa technika obróbki plexi
Zacząć należy od tego, kto i kiedy wymyślił i wprowadził na rynek ten materiał. Wszystko zaczęło się w Niemczech, około 25 lat temu. Powstała wtedy wylewana plexi ze stopu najtwardszych termoplastów. Od tamtego czasu plexi była ciągle unowocześniana, nabierała nowych grubości (obecny zakres jest od 15, do 55 milimetrów), a także kolorów. Przenikalność także wzrosła. Najdroższe płyty mogą przepuszczać niemal tyle światła, co szklane szyby. Jeśli chodzi o obróbkę, to obecnie stosuje się najlepsze cięcie plexi laserem. Dzięki temu nie ma możliwości uszkodzenia materiału podczas cięcia nożem. Nie jest ona narażony na pękanie, ani kruszenie się. Dodatkowo krawędzie napisów i znaków stają się bardziej gładkie i odporne na warunki atmosferyczne. Mało osób wie, że często od krawędzi zaczyna się niszczenie tego materiału. Cięcie laserowe na tyle dobrze zabezpiecza, że wykonane tablice nie żółkną pod wpływem warunków atmosferycznych. Tego rodzaju reklamy dzięki laserowi są coraz popularniejsze, szczególnie wśród firm działających na niewielkim obszarze. Są skuteczne, a ich cena nie odstrasza przedsiębiorców. Ciągły rozwój plexi pozwala agencjom reklamowym zdobywać całą masę nowych klientów. Jest jeszcze jeden plus, mianowicie praca przy reklamach z takich płyt jest naprawdę przyjemna. Potwierdzi to każdy, kto zna się na działalności poligraficznej.
Trudno jest sobie zdać sprawę jak niektóre rzeczy wpływają na świat, ludzi i życie. Przeciętny człowiek nie zastanawia się nad wieloma rzeczami, a okazuje się, że jest to bardzo ciekawe. Gdyby zagłębić się w historię i specyfikę prozaicznych przedmiotów, to miałoby się świetny pomysł nawet na napisanie książki.