Magia florystycznego dodatku

Idealny bukiet to taki, na widok którego jesteśmy pod takim wrażeniem, że ciężko nam oderwać wzrok. Kolory, świeżość kwiatów, miękkość płatków, zapach. Tyle zmysłów, które poruszyła jedna wiązanka. A co jeśli ten widok, może stać się jeszcze przyjemniejszy­­? Co gdyby się okazało, że za pośrednictwem jednego bukietu, moglibyśmy mieć wpływ na nastrój i odczucia drugiej osoby?

Czy bukiet mógłby stać się jeszcze piękniejszy?

dodatki florystyczneZachwycające bukiety to teraz nie rzadkość. Floryści wręcz ścigają się o to, aby to właśnie jego wyczucie estetyki doceniono. Dbają o wybór swoich roślin: dorodne kwiaty, zieleń liści, zdrowy wygląd i trwałość. Ale piękno bukietu można również podkreślić. Tutaj na scenę wkraczają wszelkiego rodzaju dodatki florystyczne. Od zwykłych folii i papierów ozdobnych, , poprzez wstążki, aż po różnokolorowe koraliki i brokaty. Liczy się tu wprawna ręka i wyczucie smaku florysty. Bukiety często mają za zadanie nie tylko pięknie wyglądać, ale również odzwierciedlać intencje obdarowującego. Połączenie kilku odpowiednio dobranych ozdób, może zapewnić nieprawdopodobny efekt. Miło jest zobaczyć uśmiech radości, czy łzy wzruszenia u osoby, która otrzymała od nas kwiaty: eleganckie, piękne, może z zabawnym akcentem. Powstają akcesoria na każdą okazję, również na te, które nie należą do szczęśliwych. Pogrzeby nie kojarzą się dobrze. Jednak kwiat, który wręczamy bliskiej osobie jest podziękowaniem za wspólnie spędzony czas. A każdy dodatek może być traktowany jako wyraz szacunku.

Niektórzy nie doceniają dekoracji florystycznych, skupiają swoją uwagę tylko i wyłącznie na roślinie, ale również dodatki mają wiele do powiedzenia. Każdy zawijas wstążki może kojarzyć się z uśmiechem urodzinowym, perłowy koralik ze łzami wzruszenia w dniu ślubu, iskierki brokatu lub kolorowe sianko z pamiętną rocznicą.