Linki zapewniające bezpieczne używanie maszyn budowlanych

 

Każdy operator koparki wie na ile może pozwolić sobie jego maszyna, szczególnie jeśli chodzi o udźwig. Łyżka od koparki nie tylko kopie, jest często używana do podnoszenia i przenoszenia przedmiotów. Mocna linka, która wspiera mechanizm hydrauliczny jest konieczna, aby zapewnić bezpieczeństwo na budowie. Najlepiej wybierać produkty profesjonalnych serwisów sprzętu.

Bezpieczne linki w koparce

linki do maszyn budowlanychMaszyny budowlane wykorzystywane są do przenoszenia i pracy z dużym obciążeniem. Linki do maszyn budowlanych muszą być przystosowane do szarpnięć i obciążenia stałego. Tak jest w koparce. Wiadomo, że posiada ona mechanizm hydrauliczny, jednak jest on wspierany przez zestaw stalowych linek. Aby były bezpieczne powinny posiadać atest dotyczący wytrzymałości. Operator powinien sprawdzać ich stan stan raz w tygodniu, chyba, że maszyna była eksploatowana dużo ciężej niż zwykle. Najważniejszym miejscem do kontroli linek jest otwór przy siłownikach. W tym miejscy wzrokowo możemy ocenić, czy nie jest przetarta, ani zbyt luźna. Duże naprężenie linki także trzeba niwelować. Mocne i bezpieczne linki do maszyn rolniczych powinno się kupować w autoryzowanych serwisach, ponieważ ich produkty są przygotowane pod wymagania poszczególnej maszyny. Najlepiej jeśli serwisant je założy. Otrzymamy dodatkową gwarancję na produkt, a także pewność profesjonalnego montażu. W nowoczesnych koparkach stan linek sprawdzimy dzięki komputerowi pokładowemu.

Linki to bardzo ważne elementy. Bardzo wspomagają pracę łyżki i zapewniają bezpieczeństwo osób znajdujących się aktualnie na placu budowy lub w pobliżu koparki. Nie można na nich oszczędzać, a ich zakup powinien odbywać się w serwisie maszyn. Najlepiej jeśli samego montażu oraz przeglądu dokonuje serwisant znający się na tym typie maszyny.