Lepszy DJ czy zespół?

Od jakiegoś czasu spotykamy się z modą na DJów, którzy grają na weselach. Zastępują oni zespół, lub razem z nim współpracują na różne sposoby. Spotykamy wielu fascynatów tego pomysłu i osoby, które do DJ na weselu podchodzą bardzo negatywnie. Czy DJ na weselu to dobry pomysł? Kiedy wybrać zespół, a kiedy DJa? Ile kosztuje wynajęcie DJ? Na te i na inne nurtujące pary młode pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Wszystko co musisz wiedzieć o DJ weselnym

znany DJ na wesele - Poznań i okoliceMimo tego, że na rynku mamy ogrom zespołów, które grają różną muzykę w czasie przyjęć weselnych, coraz częściej spotykamy się także z ofertami DJów na wesele. DJe mają różne oferty skierowane do młodych. Można wybrać między grą DJa na całym weselu, grać od którejś godziny (najczęściej po oczepinach zespół schodzi ze sceny, a pojawia się DJ) lub DJ z zespołem zamieniają się co tzw seta. To znaczy, że jedną składankę utworów aż do przerwy gra DJ, a następną zespół. DJ sprawdza się na weselach, na których przeważają osoby młode. Nie znaczy to, że na „młodych weselach” nie sprawdzi się zespół. Każdy zna swoich gości i potrafi powiedzieć, przy jakiej muzyce najlepiej się bawią. Ile kosztuje taka usługa? Jak mówi znany DJ na wesele – Poznań i okolice są dość tanie jeśli chodzi o wynajęcie zespołu jak i DJa na wesele. W województwie Pomorskim taka osoba potrafi wziąć nawet 9 tys. złotych za granie w czasie tego pięknego dnia.

To, czy na naszym weselu zagra DJ, zespół, czy wybierzemy te dwie opcje to nasza decyzja. Często jest ona zależna od budżetu, którym dysponujemy. Warto przemyśleć ten wybór. Wiemy przecież, czy nasi goście wolą muzykę graną na żywo, czy klubowy klimat. Niezależnie jednak od tego, jakich mamy gości pamiętajmy jednak, że dzień ślubu jest naszym najpiękniejszym dniem i to nam powinien się przede wszystkim podobać.