Kurtyny i ich role

W wielu branżach coraz większą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pracowników. Właśnie dlatego producenci kurtyn PCV cały czas starają się poszerzać swoje oferty o produkty, które spełnią oczekiwania właścicieli dużym zakładów. Wśród kurtyn foliowych najczęściej wybiera się takie, które będą szczelne oraz zabezpieczą przed przedostawaniem się chłodu do stanowisk pracy, utrzymując odpowiednie warunki.

Najczęstszy powód stosowania kurtyn

kurtyna foliowaWśród wielu funkcji, jakie kurtyny mogą pełnić, najczęściej wybiera się je ze względu na dobrą szczelność. Zakłady, w których często dokonywane są załadunki i wyładunki przez otwarte bramy tracą dużo ciepła, które potem muszą uzupełnić nagrzewając pomieszczenia od nowa. Właśnie w takich bramach stosowana jest kurtyna foliowa z PCV, która w zależności od sposobu montażu może być przesuwna, bądź nie. Wszystko zależy od potrzeb firmy i decyzji właściciela. Może on złożyć indywidualne zamówienie wybierając rodzaj stelaża, który sprawdzi się najlepiej. Do tego jednak potrzebne są dokładnie wykonane pomiary, by podczas montowania nie okazało się, że szczelności nie będzie bo kurtyna jest na mała. Poza stelażem wybiera się także grubość pasków oraz ich kolor. Większość firm decyduje się na transparentność, ponieważ pozwala ona na kontrolowanie przyjeżdżających pojazdów i ruch wózków widłowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu kurtyny zabezpieczają przed zimnym powietrzem, jednocześnie nie utrudniając wykonywanej pracy. Chronią otwór bramowy zapewniając odpowiednią izolację i ciepło panujące w magazynach.

Kurtyny foliowe wykorzystywane są też ze względu na swoją dźwiękoszczelność oraz odporność na uszkodzenia. Jest to rozwiązanie, które pozwala na duże oszczędności związane z termoizolacją oraz zapewnieniem komfortowych warunków pracy bez względu na panujące warunki.