Kabina parowa do mieszkania lub domu

 

Czy własna sauna w domu to jeszcze luksus? O leczniczych właściwościach sauny ludzie wiedzą już od wieków. Jeszcze do niedawna, aby móc korzystać z tego dobra należało wybrać się do łaźni publicznej, ośrodków odnowy biologicznej czy ośrodków rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Mała sauna parowa do domu

łaźnia parowa w domuAle aby skorzystać z sauny za każdy zabieg należy zapłacić lub kupić karnet. Oprócz tego w dużych saunach przebywa wiele osób, a nie każdy lubi korzystać z kabiny wraz z obcymi. Wiele osób stawia na prywatność i woli czuć się swobodnie. Właśnie dla tych wszystkich osób istnieje możliwość zainstalowania małej sauny w domu lub mieszkaniu. Stylowa łaźnia parowa w domu to jednorazowy wydatek. Koszt zależy oczywiście od wielkości sauny. Jednak większość osób decyduje się na małe kabiny, zazwyczaj jednoosobowe lub mieszczące dwie osoby. Wtedy koszt zainstalowania sauny jest niewielki. Później można korzystać z łaźni o każdej porze, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Zatem można uznać, że dzisiaj własna sauna nie jest już uważana za ekscentryzm tak jak jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Sauna w domu to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie korzystają z niej jedynie w celach relaksacyjnych, ale i zdrowotnych. Spędzanie codziennie kilku minut w saunie wpływa na odporność organizmu, poprawia krążenie i metabolizm. Wpływa na wygląd skóry człowieka. Oprócz tego pomaga walczyć z bólami mięśni i stawów. Na końcu poprawia nastrój i odpręża.

Łaźnia parowa działa dzięki piecowi w którym znajdują się gorące kamienie. Polewane wodą wytwarzają parę i ogrzewają pomieszczenie do wysokich temperatur. W saunie w zależności od organizmu można spędzić od kilku do kilkunastu minut. Należy pamiętać, aby zabieg nie trwał dłużej niż pół godziny.