Jako wybrać materac piankowy?

 

Wybór właściwego materaca nie jest łatwy, ponieważ na rynku znajdziemy sporo modeli z różnym wypełnieniem, o różnej wysokości i twardości. Aby kupić najlepszy dla nas, trzeba wszystkie przetestować i sprawdzić, na którym czujemy się najlepiej. Możemy to uczynić w salonach z wyposażeniem wnętrz. 

Z jakiej pianki są produkowane materace?

materace z pianki wysokoelastycznejMaterace dostępne w sklepach i w internecie mają kilka popularnych rozmiarów do łóżek jednoosobowych i dwuosobowych. Są produkowane z zastosowaniem różnych wypełnień, z których najpopularniejsze są materace z pianki wysokoelastycznej. Ten gatunek pianki jest też stosowany w materacach dla małych dzieci ponieważ posiadają odpowiedni poziom twardości i są antyalergiczne. Wysokoelastyczna pianka charakteryzuje się dużą miękkością przy zachowaniu optymalnej twardości. Posiada zdolność do szybkiego powrotu do pierwotnej formy dzięki czemu bardzo dobrze się na niej śpi. Materace piankowe są alternatywą dla klasycznych sprężynowych, które kupują osoby lubiące spać na boku, lub na brzuchu. Pokrycie materaca jest uszyte z miękkiej bawełny, albo mikrofibry, które przepuszczają powietrze i doskonale chłoną wilgoć. W razie zabrudzenia możemy go wyprać, a piankę można jedynie przetrzeć wilgotna szmatką. Materace kupione w sklepach posiadają najczęściej dwuletnią gwarancję producenta, a czasem nawet mamy możliwość przetestowania danego modelu i w razie niezadowolenia możemy go zwrócić bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Usługa ta dotyczy materacy piankowych i kokosowych.

Aby dokonać właściwego wyboru materaca musimy określić na jakim podłożu lepiej się nam śpi. Czy lepiej się czujemy leżąc na twardym, czy miękkim materacu. Bardziej miękkie będą sprężynowe, a twardsze są materace wysokoelastyczne z wypełnieniem piankowym o wysokości do dwudziestu centymetrów.