Filament do precyzyjnych wydruków 3d

Naszą ulubioną grą zainspirowaliśmy się tak bardzo, że w końcu postanowiliśmy zaprojektować i wydrukować własne figurki do gry bitewnej, w którą się zagrywaliśmy, na podstawie naszych ulubionych postaci. Wymagało to jednak porządnego projektu i bardzo dobrej drukarki trójwymiarowej, choć na szczęście nie mieliśmy z obydwoma punktami problemu.

Wysokiej jakości filament do drukarek 3d

filamenty do drukarek 3dOd dłuższego czasu już projektowaliśmy własne wersje dostępnych figurek, więc zaprojektowanie własnego modelu od zera nie było aż tak dużym problemem, jak mogło by się wydawać. Same drukarki, których używaliśmy, były również bardzo wysokiej jakości i do tej pory ani razu nie mieliśmy powodu, by narzekać na jakość wydruku. Jedynym problemem w tego typu projektach było wybranie odpowiedniego filamentu. Materiał modelu musiał być wytrzymały i zestalać się szybko, a jednocześnie być łatwym do formowania. Niewiele filamentów przeznaczonych do drukowania rekreacyjnego posiadało takie cechy, aczkolwiek hurtownia w której kupowaliśmy materiał miała również w ofercie przemysłowe filamenty do drukarek 3d o wysokiej jakości, które miały cechy bardzo podobne do wysokiej jakości plastiku modelarskiego, choć naturalnie miały one o wiele wyższą cenę i nie były powszechnie dostępne, gdyż nie były przeznaczone do domowego użytku. Filament taki przede wszystkim miał większą wydajność, z racji przeznaczenia do wykonywania elementów urządzeń przemysłowych i części zapasowych do maszyn, więc wystarczał na zdecydowanie więcej wydruków.

Był również o wiele bardziej wydajny, gdyż materiał nie tracił objętości podczas procesu zestalania wydruku, twardniejąc bardzo szybko, i zachowując wszelkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, zawarte na projekcie. Nie był on również podatny na powstawanie skaz produkcyjnych.