Efektywne ocieplanie – nowe metody

Na dzień dzisiejszy znamy całe mnóstwo sposobów na skuteczne ocieplanie naszych domów i mieszkań. Przez długie lata  na tej płaszczyźnie dominował styropian ale w ostatnim czasie można zauważyć wzrost zainteresowania ocieplaniem pianką poliuretanową. Ta metoda jest niezwykle skuteczna i obecnie najczęściej wykorzystywana jest na poddaszach. 

Ocieplanie pianką PUR

ocieplanie pianąJak wiadomo z lekcji fizyki ciepłe powietrze unosi się ku górze. W związku z tym przy klasycznym ogrzewaniu konwekcyjnym gdzie nagrzewane powietrze krąży wewnątrz pomieszczenia bardzo istotne jest zapewnienie szczelności by ciepłe powietrze po prostu z naszego domu nie uciekało. Ogromna liczba osób skupia się często jedynie na ogrzewaniu a o ociepleniach zapominają. Są również tacy, który dużą wagę przykładają do ocieplenia ścian a nie biorą pod uwagę tego, że powietrze umyka przez strop. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych metod ocieplania. Jedną z takich metod jest ocieplanie pianą poliuretanową. W sieci mogą się Państwo bardzo często natknąć na wersję, która brzmi „pianka PUR”. Generalnie chodzi o ten sam sposób ocieplania. Stosowanie tego sposobu sprowadza się do natryskiwania pianki na powierzchnię podłogi na poddaszu. Pianka ta jest bardzo lekka dzięki czemu możemy być spokojni o dodatkowe obciążanie konstrukcji. Jedynym minusem stosowania tej metody jest to, że procesu ocieplania pianką PUR nie możemy przeprowadzić samodzielnie. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa świetnie sprawdza się przy ociepleniach. Coraz częściej zauważyć można również to, że sporo osób zaczyna stosować natryski z pianki na ścianach. W szczególności dobrze takie rozwiązania sprawdzają się na domach szkieletowych. Bez problemu możemy również stosować ten rodzaj ocieplenia w domkach letniskowych.