Domowa uprawa truskawek

Owoce sezonowe mają to do siebie, że możemy się nimi cieszyć tylko przez określoną część roku. Ich uprawa i pielęgnacja wymaga pracy przez cały rok, ale zbiory są tylko w określonym momencie roku. Na pewno odnosi się to truskawek, które większość z nas uwielbia

Jak zabezpieczać truskawki przed zimą?

jak zadbać o truskawki na zimę - sposobyZ roku na rok przybywa osób, które chcą uprawiać truskawki w swoich własnych ogródkach czy działkach. Są to bardzo smaczne i lubiane przez wszystkich owoce, które wcale wymagające w uprawie nie nie są. Jeżeli chcemy zacząć je uprawiać, to powinniśmy zacząć od przygotowania odpowiedniej gleby. Truskawki lubią mieć lekko kwaśne zasadowe podłoże, zatem warto zainwestować w taką ziemię. Można także od razu przygotować specjalne grządki, w których będziemy później zasadzać truskawki. Dzięki temu owoce nie będą leżały na ziemi, a więc będą zabezpieczone przed  ślimakami czy innymi szkodnikami, które tak jak my, uwielbiają truskawki. Ważną kwestią jest odpowiedni moment sadzenia, ponieważ są wczesne i późne truskawki, które włada się do ziemi  jesienią lub wczesną wiosną. Równie istotne jest to  jak zadbać o truskawki na zimę – sposoby na to na pewno znajdziemy w internecie lub u doświadczonego hodowcy.  Przeważnie większość odmian wystarczy ściąć po ostatnich zbiorach i przykryć sianem lub specjalną włókniną. Im lepiej będą zabezpieczone sadzonki truskawek, tym większe szanse, ze roślina przetrwa każdą pogodę. Trzeba to zrobić jeszcze przed pierwszymi przymrozkami, zatem we wrzeniu lub październiku.

Pielęgnacja truskawek na pewno nie jest skomplikowanym zadaniem, jednak ze wymaga systematyczności. Nie mniej jednak warto, ponieważ efektem końcowym są pyszne owoce. Do domowej uprawy można wybrać odmiany dekoracyjne czy też miniaturki.

Więcej na: https://niewczas.co/