Dobieranie kitla kucharskiego pierwszego dnia pracy

 

Podjęcie nowej pracy zawsze wiąże się z nowymi doświadczeniami. Wiedziałem, że w drugiej restauracji będę musiał wszystkiego nauczyć się od nowa – w końcu procedury i metody gotowania potrafią się bardzo różnić. Mimo wszystko byłem dobrej myśli – na pewno nie będzie tam czegoś, czego bym nie opanował.

Świetnie skrojony kitel kucharski

kitle kucharskiePodstawą w tej pracy jest odpowiedni strój. Bez tego nie ma nawet co zaczynać. Nie zdziwiło mnie zatem, że pierwszą rzeczą za jaką miałem się zabrać było pójście do magazynu i dobranie sobie kitla. Gdy wszedłem, naprawdę zaniemówiłem. Okazało się, że mieli tam kitle kucharskie praktycznie w każdym możliwym rozmiarze. Nie należę do najszczuplejszych osób dlatego martwiłem się o to, czy uda się znaleźć coś odpowiedniego dla mnie. Na szczęście nie było z tym problemu – zarówno jeśli chodzi o moją wysokość, jak i szerokość, znalazłem kitel który idealnie pasował. Nie mogłem nie zauważyć tego, jaki jest wygodny i świetnie skrojony. Teraz przede mną był już tylko dzień pełny pracy i szkoleń. Okazało się, że kitle kucharskie w tej restauracji były zrobione w taki sposób, by maksymalnie oszczędzać czas, jak i zapewniać maksymalny komfort kucharzowi. Z tego co widziałem wiele osób korzystało z różnego rodzaju wcięć i kieszeni, w których można było trzymać różne rzeczy. Byłem bardzo zadowolony z tego, że ta restauracja przyłożyła się do wyboru strojów. Praca w wygodnym kitlu jest bez porównania lepsza niż męczenie się w za małym, źle skrojonym ubraniu.

Wszystkiego nauczyłem się już w przeciągu kilku pierwszych dni. Byłem z siebie bardzo zadowolony – zmiana pracy wiązała się z podwyżką i znacznie bardziej odpowiedzialnymi zadaniami. Teraz musiałem dbać już jedynie o czystość kitla, oraz o to, by nie spóźniać się do pracy.