Do czego potrzebna jest żółto-czarna taśma?

Przeprowadzki to czasem wielka przyjemność, ale zdarza się, że jest po prostu koniecznością, wcale niełatwą. Ta druga opcja dotyczy zazwyczaj firm. Jednak najczęściej dobre strony przeprowadzki niwelują minusy. U mnie też tak było, mimo że, po drodze pojawiło się mnóstwo drobnych spraw, którymi musiałam się zająć osobiście.

Gdzie można kupić taśmę bhp?

taśmy bhpWadą nowego miejsca było to, że na hali i w biurze było bardzo dużo progów. Przepisy BHP mówią wyraźnie o zaznaczeniu tych miejsc, by były dobrze widoczne i nie stwarzały zagrożenia. Nowe miejsce było bajeczne i warte ponaklejana w tych paru miejscach tej taśmy. Znalazłam doskonale żółto-czarne paski taśmy, ale nie wiedziałam, gdzie ją kupić. Zajrzałam do największego, znanego mi źródła wiedzy i wpisałam taśmy bhp. Kolejnym pytaniem było: ile metrów musimy okleić? W samym biurze mieliśmy trzy wysokie progi. Do tego rampa i hala. Rolki miały różne długości. Pomyślałam, że skoro będą kupowała już taką typową związaną z bezpieczeństwem i higieną pracy, to może kupiłabym jeszcze parę odblaskowych, by podczas nocnego transportu, łatwiej było chłopakom się poruszać. Mieli pełne oświetlenie, ale zapewne dzięki taśmom przyśpieszyli, by swoje czynności. Popołudniu zmierzyłam orientacyjnie, ile metrów taśmy będzie potrzebne, i zamówiłam podwójną tego ilość. Zapewne taśma będzie się niszczyła, więc po co dwa razy wykonywać tę samą robotę? Domówiłam jeszcze taśmy odblaskowe, a kilka dni później miałam obklejoną firmę.

Wyglądało to bardzo profesjonalnie. Jednak nie o wygląd chodziło, a efekty jakie taśmy przynosiły. A w efekcie uniknęliśmy kilku guzów. Kto wie, czy nie czegoś gorszego. Sama na początku zapominałam się i nie zauważałam progów. Teraz znam każdy centymetr firmy na pamięć, ale wcześniej tylko one ratowały zdrowie, a może i życie.