Dębowy stół – miejsce regularnych spotkań

Myślicie, że istnieje jakaś hierarchia pomieszczeń domowych? Pewnie niektórzy wybraliby kuchnię jako centralne miejsce domu. Może jednak odpowiednim wyborem byłby salon, ze względu na to, że spędza się tam wiele czasu w ciągu dnia? Sypialnia tez pewnie byłaby dobrym wyborem, ze względu na to, że jest najbardziej intymną częścią domu. A może jeszcze inna część powinna wieść prym nad innymi?

Stół z wieloma funkcjami

stoły do pokoju z dębuW kuchni zawsze coś się dzieje, w pokoju dziecięcym dominuje zaraźliwy śmiech, sypialnia to azyl i oaza spokoju, a salon to miejsce spotkań i relaksu. W naszym domu znajduje się jeszcze jedno miejsce, które skupia całą naszą rodzinę regularnie i to kilka razy dziennie – jest to jadalnia. Powiedzieć, że tylko tam jadamy, byłoby dużym niedomówieniem. Celebrujemy posiłki, rozmawiamy, dyskutujemy, czasami nawet odrabiamy lekcje, gramy w gry planszowe, kolorujemy, malujemy i wykonujemy przeróżne czynności. Jednak wszystko dzieje się przy naszym pięknym rodzinnym stole. Stoły do pokoju z dębu zawsze mnie zachwycały, więc zdecydowaliśmy, że właśnie taki mebel stanie w naszym domu. Dąb to drewno bardzo trwałe, ale również pięknie wyglądające. Myślę, że wybór kształtu, fasonu był łatwiejszy, niż zdecydowanie się na którąś barwę. Dąb posiada tak dużo odmian, że wybór koloru, który nam najbardziej odpowiada, był największym wyzwaniem. Dokonanie selekcji to jedyna sprawa, do której ktoś mógłby mieć jakieś zastrzeżenia. Po zakupie stołu i krzeseł pozostaje jedynie przyjemność z ich użytkowania.

Jadalnia, czytelnia, namiot, blat roboczy, miejsce dla artystów, naukowców, polityków, a nawet sportowców – to tylko niektóre funkcje pełnione przez nasz dębowy stół. Całe szczęście, że wybraliśmy tak trwały i odporny materiał, bo teraz radość z jego użytkowania jest niczym niezakłócona.