Czym jest profil tarasowy

 

Instalacja profili tarasowych miała zapobiec uszkodzeniu płytek, które tworzyły jego powierzchnię. Subtelny spadek terakoty miał pozwolić na łatwy przepływ deszczówki w stronę profili, które odciągałyby ją poza taras. Uniemożliwiałoby to wypłowienie czy powstawanie odbarwiających kafelki plam, które to były niepożądanymi efektami ubocznymi obecności wody.

Istota profili tarasowych

profile tarasoweMontaż profili tarasowych był zazwyczaj wykonywany za pomocą szpachli, szablonu profilu, śrub, substancji klejących i wiertarki. Dzięki prawidłowemu wypoziomowaniu powierzchni, jak i miejsca instalacji profili, tarasowi nie groziła wilgoć. Sam montaż też nie był skomplikowany, jeżeli ktoś posiadał podstawowy poziom umiejętności manualnych. Profile tarasowe dbały o wygląd terakoty przez lata, a jednocześnie zapobiegały jej odklejeniu. Miały zatem także wpływ na bezpieczeństwo użytkujących jej ludzi. Bez nich likwidacja odbarwień czy naprawa jakichkolwiek usterek spowodowanych wodą deszczową była znacznie utrudniona. Dlatego właśnie zawsze polecałem ich instalację swoim klientom. Osoby, które się na nią zdecydowały nigdy nie skarżyły się na jakość wykonanej usługi i zacieki, które mogłyby się pojawić, gdyby nie profile. Dbały one o stan płytek, jak i elewacji budynku przylegającej do tarasu. Dzięki ich montażowi cieszyłem się dobrą opinią, a moi klienci wieczorami spędzonymi na nowych tarasach.

Konstrukcja tarasów, werand, ganków była czymś, co sprawiało mi największą frajdę. Do jej realizacji starałem się wykorzystać najlepsze materiały, dlatego zawsze proponowałem swoim klientom instalację profili tarasowych. Przekonywałem, że to one mają największy wpływ na ich przyszły wygląd, nie tylko ten bezpośrednio po budowie. Były one kluczem do odwodnienia terakoty.