Byliśmy ciekawi jak sprawdzi się nowy silos

 

Ostatnie dwa lata były dla nas szczególnie udane jeśli chodzi o żniwa. Pojawił się nawet pomysł przeznaczenia części zebranego zboża na potrzeby własne. Do tej pory kupowaliśmy zboże na pasze dla zwierząt od innych rolników. Przez ostatnie dwa lata sytuacja jednak uległa zmianie. Lepsze plony pozwoliły nam realnie myśleć o zakupie własnego silosu na zboże.

Nowy silos pozwoli przechowywać paszę na miejscu

silosy paszowe cenaW takim magazynie moglibyśmy gromadzić zboże, które mogłoby następnie służyć do wytworzenia paszy dla naszych zwierząt. Postanowiłem więc rozeznać się trochę w temacie. Głównym aspektem, który braliśmy pod uwagę przy tego rodzaju inwestycji była kwestia wytrzymałe silosy paszowe cena. Po rozeznaniu tematu w kilku niezależnych źródłach doszliśmy z tatą do wniosku, że ta inwestycja może być opłacalna. Od początku roku można również dostać dotację z urzędu miasta, która ma na celu wspieranie inwestycji rolników w nowy sprzęt. Jak się okazało pod inwestycję w nowy sprzęt zaliczyć można również zakup silosu na paszę. Postanowiliśmy więc niezwłocznie złożyć stosowny wniosek. Powinien on zostać rozpatrzony w terminie do trzech miesięcy. Pozostaje więc cierpliwie czekać na decyzję. Jestem przekonany, że otrzymamy dofinansowanie sięgające kilkunastu procent całkowitej kwoty. Część całości inwestycji będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, a na pozostałą część zamierzamy zaciągnąć kredyt na preferencyjnych warunkach.

Sprzęt taki jak nowy silos na pasze zmieniłby dotychczasową sytuację w naszym gospodarstwie. Do tej pory karmę dla zwierząt musieliśmy kupować od innych rolników co generowało dodatkowe koszty. Odpowiedni silos sprawiłby, że stalibyśmy się samowystarczalni. Mam nadzieję, że będzie to kolejny krok w stronę rozwoju naszego gospodarstwa.