Becik do noszenia niemowląt

Zbliża się czas, kiedy na świat przychodzi wyczekiwane przez dziewięć miesiąc dziecko. Ukochane skarb, dla którego jesteśmy poświęcić naprawdę dużo. Dlatego tak bardzo zależy nam na jego bezpieczeństwie. Robimy wszystko, aby zapewnić mu odpowiednią ochronę przed niebezpieczeństwem jakie czeka je na świecie. A takich bodźców jest bardzo dużo, szczególnie w oczach świeżo upieczonych rodziców.

Rożek do zawijania dziecka

beciki dla niemowlątNajbardziej chyba spędzającym sen z powiem młodym rodzicom jest fakt, że w trakcie snu dziecko może się przekręcić i nieprawidłowo ułożyć, co może wyrządzić mu krzywdę. Dlatego dla młodych rodziców dobrym rozwiązaniem są beciki dla niemowląt. Podczas pierwszych nocy w domu warto takie dziecko zawinąć w becik, aby nie przekręciło się w czasie snu. Ale pamiętajmy, że przesada też nie jest dobra. Nie róbmy tego często, ponieważ dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje się ruszać, wszystkimi kończynami, szczególnie tutaj mam na myśli, które zawinięte w rożek mają ograniczone możliwości. Jeśli dziecko jest drobne, mało waż i ktoś boi się go wziąć na ręce, wtedy becik również dobrze się sprawdzi, aby trzymać dość pewnie dziecko. Wiadomo, że rodzice mają wprawę i nie boją się brać malucha na ręce bez żadnych zabezpieczeń. Jednak przy osobach starszych i dzieciach, które chcą wziąć naszego malucha przytulić dobrze sprawdzi się używanie usztywnionego becika.

Wzorów becików jest mnóstwo, do tego możemy wybrać różną strukturę materiału, z którego taki rożek jest wykonany. Często rożki są z takiego samego materiału/wzoru co pościel jaką kupiliśmy do łóżeczka, więc możemy stworzyć niepowtarzalny komplet do pokoju. Ale nie to jest najważniejsze, ważne aby becik był dobrze usztywniony i aby dziecko układało się w nim prawidłowo.