Azjatyckie drzwi w Polsce

W ostatnim czasie w wielu domach i mieszkaniach w całej Polsce można zauważyć bardzo dużo trendów które przybywają do nas z krajów azjatyckich. Jest to miejsce o którym mało się mówi w Europie i raczej większość trendów czy to w modzie czy też architekturze zapożyczamy z zachodu, jednak z roku na rok widać coraz mocniejsze wpływy azjatyckie.

Suwane drzwi w domach

drzwi przesuwne drewnianeWarto zwrócić uwagę na to, że w Azji jest zupełnie inny styl budownictwa i samego umeblowania mieszkania. Są w tamtych domach cienkie ściany i żeby móc zaoszczędzić więcej przestrzeni w domu to drzwi w większości domów w Azji się standardów otwierane jak w Polsce lecz są one suwane. Właśnie drzwi przesuwne drewniane stały się ostatnio bardzo dużym tematem zainteresowania w Polsce, gdyż mają one rzeczywiście bardzo dużo zalet a jedną , która przewyższa nad wszystkimi to jest ich funkcjonalność i cena. Bardzo liczne są zamówienie do mieszkać, bo tam mając takie drzwi zyskujemy dodatkowe kila metrów  w domu, bo standardowe otwierane drzwi w mieszkaniach są bardzo nie praktyczne w szczególności, że większość osób ma mieszkania liczące około pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Dla nich liczy się każdy metr w domu,a  dodatkowo drzwi takie maja za zadanie po prostu odgradzać pewną przestrzeń, a nie stanowić zabezpieczenie jaką to funkcję pełnią drzwi wejściowe do mieszkania, więc można pójść w rozwiązania alternatywne i zamontować we własnym mieszkaniu takie przesuwane drzwi. 

Z roku na rok można w większości mieszkań zauważyć właśnie coraz to częstsze przygotowania mieszkań właśnie pod taki styl azjatycki. O ile nie każdemu musi się to podobać, to wszyscy jednoznacznie przyznają, ze drzwi suwane są bardziej praktyczne w mieszkaniu i są o połowę tańsze niż tradycyjne.